+48 513 253 253 kontakt@litepage.pl

Dlaczego warto mieć stronę internetową?

Dlaczego warto posiadać własną stronę internetową?

strona internetowa

Kiedyś książka telefoniczna, katalog firm, polecenia od znajomych, poczta pantoflowa czy reklama w gazecie a dzisiaj? Dzisiaj Internet. To on w głównej mierze jest siłą napędową wielu firm. Dlaczego? Ponieważ ponad 2/3 Polaków codziennie z niego korzysta. Jeżeli ktoś chce poczytać to zamiast pójść do kiosku wejdzie na portal z najnowszymi informacjami, jeżeli ktoś chcę obejrzeć film to zamiast to wypożyczalni otworzy youtuba a jeżeli ktoś w danym momencie chcę znaleźć kwiaciarnie w pobliżu to zamiast szukać książkowego katalogu firm poszuka jej właśnie w Internecie. A czy znajdzie w nim twoją firmę? Poznaj 6 korzyści posiadania własnej strony internetowej.

Zalety posiadania strony internetowej

1. Widoczność w sieci

To zdecydowanie najważniejsza zaleta. Posiadając własną stronę internetową twoja firma stanie się widoczna dla milionów osób. Jeżeli stwierdzisz, że nie jest Ci to potrzebne, że chcesz docierać tylko do klientów lokalnych to nic nie szkodzi. Strona www przyda się również do pozyskiwania osób z okolicy. W każdym razie nie będzie sytuacji w której ktoś w pobliżu chce jakiś produkt albo ktoś z innej części Polski coś zamówić przez Internet i nie znajdzie twojej firmy.

2. Możliwość przedstawienia pełnej oferty.

Mając stronę internetową całą ofertę firmy możesz przedstawić w jednym miejscu. Każdy klient poszukujący danego towaru bądź danej usługi będzie mógł ją bez problemu znaleźć w Internecie właśnie na twojej witrynie.

3. Poprawa wizerunku

Każda firma posiadająca własną stronę internetową zyskuje na wizerunku jako bardziej nowoczesna i profesjonalna. Na stronie można umieścić dokładny opis czym zajmuje się przedsiębiorstwo, można przestawić zespół czy opisać historię działalności. To wszystko sprawi, że twoja firma będzie lepiej prezentować się dla potencjalnych klientów.

4. Strona jako wizytówka informacyjna

W bardzo prosty sposób dasz możliwość klientowi sprawdzenia w jakich godzinach pracuje twoja firma albo gdzie dokładnie się znajduje. Dodatkowo na stronie można zamieścić formularz kontaktowy jak i numer telefonu co jeszcze bardziej ułatwi komunikację.

5. Budowanie trwałej relacji z klientem

Strona internetowa będąca przyjazna dla użytkownika i zawierająca wartościowe treści może sprawić, że każdy odwiedzający będzie chciał na nią wrócić. Oprócz standardowej oferty można pokusić się o prowadzenie bloga na którym co jakiś czas można napisać ciekawy artykuł odnośnie twojej branży. Nie masz na to czasu? Nic nie szkodzi. Jest mnóstwo osób w Internecie, które napiszą taki artykuł za Ciebie.

6. Możliwości marketingowe

Posiadając własną stronę internetową możesz na niej zamieszczać różne reklamy, oferować promocje czy wysyłać maile do stałych klientów ze zniżkami. To spowoduje, że starzy klienci chętniej do ciebie wrócą a nowych pozyskasz przez ciekawe promocje.

A jakie wady tworzenia czy posiadania strony www?

Na pewno trzeba poświęcić trochę czasu na zbudowanie i prowadzenie strony internetowej. Większość pracy przynajmniej na stworzenie można zlecić odpowiedniej firmie a samo utrzymywanie strony nie jest ani drogie ani bardzo czasochłonne.

Czy zatem warto zainwestować w stronę www?

Niewątpliwie tak. Ilość zalet zdecydowanie przeważa nad ilością wad. Dzisiaj kiedy większość osób korzysta z Internetu (a ich liczba stale rośnie) posiadanie strony internetowej jest niezbędne dla każdej firmy.

Jeżeli jesteś zainteresowany posiadaniem strony internetowej a stworzenie jej chciałbyś zlecić profesjonalistą zapoznaj się z naszą ofertą.

Skontaktuj się z nami!

MEGA-TECH

ul. Rudzka 18

93-457 Łódź

Telefon

skrzynka pocztowa
3.7/5 - (3 votes)