+48 513 253 253 kontakt@litepage.pl

Ile kosztuje strona internetowa?

Koszty założenia strony internetowej w pigułce

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz działalność obowiązkowo powinieneś posiadać własną stronę internetową. Można by wiele pisać o korzyściach takiego rozwiązania, ale jedna jest bezdyskusyjna – więcej klientów co musi przełożyć się na większe zyski. Rodzi się pytanie: jaki jest koszt założenia takiej strony? Niestety nie da się go jednoznacznie oszacować, ponieważ na jego wysokość ma wypływ bardzo wiele czynników.

cena strony www

 

Koszt strony internetowej – rodzaj strony

W zależności od rodzaju strony internetowej koszty jest stworzenia mogą wahać się między kilkaset a kilka tysięcy złotych.

Wizytówka

To najprostszy typ strony internetowej. Jest to strona typu one page (jedna strona) i zawiera podstawowe informacje o firmie. Najczęściej jest projektowana w sposób statyczny, czyli trudno ją zmodyfikować bez umiejętności programowania. Z uwagi na prostotę i szybkość stworzenia koszt takiej strony nie powinien przekroczyć 1000 zł.

Prosta strona z CMS

To najbardziej popularny typ strony. Również charakteryzuje się prostotą, ale umożliwia właścicielowi samodzielne modyfikowanie witryny. Na tego typu stronach najczęściej obserwuje się kilka podstron typu kontakt, o nas, oferta, galeria. Jest prosta i do stworzenia, i do zarządzania. Z uwagi na bardzo dużą konkurencję na rynku a jednocześnie nadal mało skomplikowany proces tworzenia koszt takiej strony to najczęściej waha się od 800 zł do 2000 zł.

Blog

To rodzaj strony do umieszczania różnego rodzaju artykułów. Posiada prosty system zarządzania treścią CMS do szybkiego dodawania wpisów. Bardzo często Blog łączy się z prostą stroną, aby oprócz przedstawienia oferty i danych kontaktowych móc zamieszczać wartościowe artykuły branżowe, które mogłyby przyciągnąć nowych klientów. Sam blog nie powinien być drogi z uwagi, że i tak największą pracę musi wykonać jego właściciel także cena nie powinna przekroczyć 800 zł.

Forum

Forum to rodzaj strony internetowej na której prowadzi się dyskusje. Najczęściej spotykają się tam osoby o podobnych zainteresowaniach. Fora podobnie jak i blogi często występują z prostymi stronami po to, aby podnieść atrakcyjność i zwiększyć ruch na stronie. Forum również nie powinno być drogie i koszty jego stworzenia nie powinny przekroczyć 1000 zł.

Sklep internetowy

To rozbudowana wersja strony internetowej na której użytkownik może zamieszczać swoje produkty i usługi. Występuje na niej możliwość dokonywania płatności online. Każdy użytkownik powinien móc utworzyć swoje konto. Sklep internetowy ze względu na stopień rozbudowania powinien być dobrze zoptymalizowany. Tutaj ze względu na ogrom pracy cena może być wysoka i wynieść 2000 – 3000 zł.

Portal internetowy

Najbardziej rozbudowany typ strony. Może zawierać wszystkie typy stron wymienionych wcześniej w jednym. Pracę nad taką stronę mogą trwać tygodniami. Taka strona może kosztować nawet ponad 10 00 zł.

Koszt strony internetowej – rodzaj wykonawcy

Zrobienie strony internetowej można zlecić za równo freelancerowi jak i agencji IT.

Freelancer

Freelancer to najczęściej pojedyncza osoba zajmująca się samodzielnie realizacją projektu. Na rynku jest bardzo dużo freelancerów i niestety trudno znaleźć solidną i sprawdzoną osobę. Na pewno plusem takiego rozwiązania jest niższy koszt w porównaniu do agencji.

Agencja interaktywna

Agencja to zespół ludzi wyspecjalizowanych w danej dziedzinie. Najczęściej taki zespół podzielony jest w zależności od umiejętności na grafika, web dewelopera, specjalistę od SEO czy marketingowca. Zaletą skorzystania z agencji na pewno jest większy profesjonalizm a wadą może być (ale wcale nie musi) cena za wykonanie usługi. 

Koszt strony internetowej – podsumowanie

Koszt strony internetowej jest trudny do jednoznacznego oszacowania. W zależności od rodzaju strony a także od rodzaju wykonawcy cena może się wahać od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

Chcesz wiedzieć jaki był koszt stworzenia dla ciebie strony w naszym zespole? Wypełnij krótką ankietę i otrzymaj wycenę gratis – ANKIETA.

Skontaktuj się z nami!

MEGA-TECH

ul. Rudzka 18

93-457 Łódź

Telefon

skrzynka pocztowa
5/5 - (2 votes)